Ana SayfaHaberlerSık SorulanlarReferanslarİletişim

 ThreeColor® Hakkında

 > Firma Tanımları
 > Profil ve Kalıp Tanımları
 > Hammadde Tanımları
 > Sipariş Takibi
 > Depo ve Proses İş Yükü Takibi

 > Planlama

 > Üretim Aşaması
 > Kalite
 > Sevkiyat
 

 

     
 

ThreeColor® Alüminyum 

ThreeColor® Alüminyum yazılımı ekstrüzyon işi yapan firmaların ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiş olup bu sektöre özel modül ve ekranlara sahiptir.  

Yazılım Sipariş girişinden Sevkiyat-İrsaliye/Fatura kesimi işlemlerine kadar firma içindeki tüm aşamaları takip edebilecek modül ve yöntemler ile ürünün izlediği üretim ve rotaların takibini sağlamaktadır. 

Üretim aşamasında tüm bölümlerde Hurdaya Ayırma, Tashih ve Karantina bölgesine gönderme yeteneğine sahip olup bölümler arası geçiş ve Rezerv işleri de istenilen aşamada istenilen bölüme yapılabilmektedir. Serbest Depo ya atılan bir ürünün herhangi bir siparişe bağlayıp (rezerv) sevk edebilir veya yine serbest depoda örneğin Pres malzeme olarak duran bir ürünü başka bir siparişe boya yapmak üzere bağlayıp boyadan sonraki rotasını da belirleyebilirsiniz. 

Tüm veri giriş ekranlarında ekranın sol tarafında kalıp ve siparişe ait detay bilgileri görmek buradan bir tuşla o siparişin tüm üretim ve geçiş aşamalarını detaylarıyla görmek mümkündür. Ekranı sol yanındaki kalıp detay ekranı sayesinde hiçbir farklı ekrana girmeden kalıp resmi, paketleme resmi ve autocad teknik çizimini görebilir ve kalıp hakkında tenifer, üretim ve kalite özel açıklamalarına hemen ulaşabilirsiniz. 

Eloksal, Boya, Kaplama ve Mekanik İşlemler için eğer firma dışı yapılan işler varsa bunların fason ve fasoncu takibini ve fason iş talep formlarını alabilirsiniz. Fasoncuda bulunan ürünlerininiz fasoncu depolarından girerek durumlarını öğrenebilirsiniz. 

Raporlama ekranlarında tüm üretim aşamalarının o anki iş yükünü ve detaylarını alabilir, bölümlere ait günlük kapasite tanımlanırsa iş yükünün yanında ne kadarlık bir zaman iş yükü var görebilirsiniz. 

Sipariş Takip ekranı sayesinde müşterilerinize cevap verirken siparişin içeride hangi aşamada olduğunu Kg, Planlanan Adet veya Sipariş adet değerlerine göre alabilirsiniz. 

Firma Depo Listesi ekranında iş emri açılan ve serbest depo da bulunan tüm ürünlerin durumlarını detaylı Kasa Numarası ve Brüt Kg alanları dahil görebilir ve bu listeden yetkiler dahilinde bölümler ve siparişler arası transfer, hurdaya ayırma, tashih ve karantina bilgilerinin girişleri de yapılabilir. 

Kalite modülünde bölümlerden hurdaya ayrılanlara ait detaylı raporlar alınabilir. Belirlenen tarihler arası hangi bölümden hangi sebeple ayrılmış ve bu ayrılan hurdanın hata kaynağı nedir (ekstrüzyon veya talaşlı imalat firesi gibi..) bilgilerine siparişe ait tüm bilgileri süzerek ulaşabilirsiniz. 

Sevk edilen ürünlere ait paletleme listeleri, kasa etiketleri, irsaliye/fatura ve ihracat ile ilgili tüm çıktılara ekranda görerek veya yazıcıdan çıktı alarak ulaşabilirsiniz. 

Raporlama ve yazdırma seçeneklerinde tüm modül ve çıktılarda sonsuz tasarım imkanı, (farklı şekil ve dillerde) Excel, Word, Html, Jpg ve PDF formatlarına çevirerek e-posta göndermeniz mümkündür.